Kada sėti shiitake grybus ant rąstų?

Kada sėti shiitake grybus ant rąstų?

Dažnas dabar klausimas, kad jau dabar noriu lėkti į mišką, pjauti medžius ir sėti šitake.

Taigi, pradėsim nuo medžių pjovimo. Medžius reiktų pjauti bent 3 dienos iki grybų sėjos (nes medžiai gaminasi antigrybelines medžiagas ir šviežiai nupjautas medis gali dar kurį laiką efektyviai kovoti su įsibroveliais t.y. Jūsų grybeina) bei ne ilgiau nei 2 mėn. (nes per tą laiką medis gali apdžiūri ar jame užsiveisti kitas nepageidujamas grybukas). Idealus laikas yra 2 sav.

Orai. Nors ir ankstyvas pavasaris už lango, saulė tvieskia, 14 laipsnių šilumos, bet naktimis nemperatūra vis dar krenta žemiau nulio. Rekomendacijos yra laukti, kol minimali paros temperatūra nekrenta žemiau +5. Taigi nors ir dieną +14 bet kol kas kenčiam ir laukiam dar geresnių orų.

Kodel? Nes shiitake grybiena vystosi nuo +5 temperatūros t.y. jei bus mažiau tiesiog grybiena nieko nesiplės, bus negyvibinga ir užleis vietą kitiems mikroorganizmams, kurie taps dominuojantys ir tada jau šaukštai po pietų.

Ar galima sėti tik pavasrarį? Tikrai ne. Idealiausia temperatūra vystitis šitake grybienai yra tarp 20-26 laipsnių. Taigi sėjant vasarą (kei už lango ne 35) grybiena vystosi gerokai greičiau nei sėjant ankstyvą pavasarį, todėl jį pilnai spės pasiruošti žiemojimui ir viskas bus OK su Jūsų rąsteliais.

Ruduo! Iš esmės galima sėti ir rudeniop, bet būtų gerai, kad bent mėnesiuką grybieną turėtų tinkamų orų prasiplėsti, todėl jau padidėja rizika, nes orai pas mus nevisada prognozuojami

Na ir beabejo jei turite galibybe rąstelius palaikyti kažkur viduje, kur šilta ir drėgna iki kol ateis geresni orai, sėjat nesikuklindami dabar ir rudenį jau raškot grybukus 😊

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *