NMA grybų tikrinimas

Grybų auginimas ant rąstų pagal NMA arba kaip atitikti reikalavimus

Yra kaip yra, bet nemažai kas augina ar planuoja auginti grybus, kad pasikelti ūkio VED ar EDV. Taigi 2021 metais aš taip pat deklaravau grybus taigi galiu pasidalinti patirtimi. Deklaracijoje galite įpaišyti ne mažesni nei 0,01 ha t.y. 1 aro sklypo, tačiau jei norite deklaruoti mažiau turėsite įpaišius susisiekti su VIC ir paprašyti sumažinti sklypą. Nors ir tikėjausi, kad galėsiu padeklaruoti prie miškelio, o laikyti miške, tačiau deja ne. Kur deklaruota ten ir grybai auga. Taigi kokie reikalavimai? ogi bent kol kas jokie. Nei tikrintojas nei telefonu man negalėjo paaiškinti kaip jie ką skaičiuos ar matuos. Kaip suprantu metodologijos kol kas nėra. Taigi mano rekomendacijos (be garantijų, kad šiais metais veiks). Kadangi Nacionalinės mokėjimo agentūros tikrintojai iš esmės matuoja tik plotą tai reikia padaryti, kad turėtų ką matuoti. Taigi deklaracijos vietoje paklojau agro plėvelę tiek kiek buvo padeklaruota. Forma nesvarbu svarbu kvadratūra atitiktų. Jei deklaravot 1 arą tai darot 10x10m ir turėsit reikiamą plotą. Kampuose būtinai sudedat po šulinuką, o tada jau sąžinės reikalas kiek pridėsit rąstų. Mano atrodė maždaug taip:

Grybų auginimas ant rąstų

Taigi atrodo mažokai bet kaip ir NMA tiko, nes aiškios ribos ką matuoti. Problema tame, kad nesinorėjo šioje vietoje laikyti labai daug rąstų, nes sąlygos tikrai ne pačios geriausios.

Taigi planuojantis deklaruoti ir laikyti lauke, siūlau pasiplanuoti kažkuo uždengti nuo saulės ir deklaruoti tokioje vietoje kur būtų galimybė palaistyti. Taip pat, jei yra noro ir galimybių. grybieną apkrėsti tinkamesnėje vietoje ir iki deklaravimo pabaigos laikyti geresnėje vietoje ir padeklaravus atnešti jau į deklaruotą vietą.

5 komentarai apie “Grybų auginimas ant rąstų pagal NMA arba kaip atitikti reikalavimus”

  1. Karolis

    Sveiki, norejau paklausti ar 1.1a plotui 400vnt rastelių neperdidelis skaičius? O gal vertėtų pamažinti daugmaž iki 200vnt?

    1. Sveiki, priklauso nuo sklypo formos bet tarkim tai yra kvadratas, tai dedant rąstus po metrą šuliniais ir paliekant 20 cm praėjimui mes galime sudėti apie 50 šulinukų, taigi tai yra po 8 rąstus į šulinuką. taigi tai gali būt 3 aukštų šulinukas, o tai tikrai ne perdaug

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.